Vážení a milí zákazníci, vzhledem k obtížné dostupnosti materiálu se může vyřízení objednávky zpozdit.

PŘÍBĚH

strom

NA VŠECHNO JSME DVA

Já jsem Petr a je mi 25 let, před 6ti lety jsem se vyučil truhlářem a po pár letech v zaměstnání jsem se po hlavě vrhnul do podnikání. Otevřel jsem si truhlářskou dílnu a čekal na zázrak. Ale jak to bývá, žádný zázrak sám od sebe nepřišel. Po pár zdařených zakázkách jsem byl nucen z finančních důvodů stroje z prostoru odstěhovat k sobě domů do malé dílničky po tátovi. Jelikož dílna svými rozměry na velké zakázky nestačila, musel jsem se zaměřit na menší výrobky. Po čase jsem zjistil, že k uživení potřebuji víc než to, co mám a tak jsem začal jako vedlejší činnost nabízet služby hodinového manžela. Hodinový manžel se vcelku rozjel a ráz na ráz se z vedlejší činnosti stal hlavní příjem. 

A já jsem Aneta, je mi 25 let. Už při rozhodování, kam půjdu na střední školu, jsem se rozhodovala mezi různými školami a jedna z možností byla jít se vyučit truhlářem. Vzhledem k mému dobrému prospěchu jsem byla přemluvena a nakonec studovala obchodní akademii. Už když jsme se s Petrem seznámili, v dílně jsem mu často pomáhala i přes to, že jsem chodila do práce tak, jako každý jiný. Protože byl Petr postupem času hodně vytížený prací, rozhodli jsme se, že v zaměstnání skončím a budu se věnovat podnikání nejen administrativně, ale i klasickou prací v dílně. 

 

PODZIMNÍ OMEZENÍ SLUŽEB

Vše šlapalo až do chvíle, kdy vláda vyhlásila LOCKDOWN a spolu s ním omezila provoz většině služeb včetně hodinového manžela.

Co teď???

S přítelkyní jsme přemýšleli, jestli se necháme zaměstnat nebo něco vymyslíme. Po probděných nocích bylo nutné přijít na jiné myšlenky a tak jsem šel do dílny vyrábět alespoň něco domů, když už na to byl čas. Na Pinterestu jsme viděli zajímavě poličky ve tvaru šestiúhelníku, ale na trhu jsme našli samé předražené kousky a tak jsme se domluvili, že si je vyrobíme sami. 

 

PRVNÍ POLIČKA

Po necelé hodince bylo hotovo. První šestiúhelníková polička byla na světě! Vyzkoušeli jsme si, kde vychytat mouchy a mohli jsme se vrhnou do výroby našich poliček. Jelikož nastavení strojů zabere mnoho času, je efektivnější rovnou vyrobit více kusů a to jsme také udělali. Po připevnění poliček na své místo jsme usoudili, že se opravdu povedly! 

 

CESTA DO NEZNÁMA

Usoudili jsme, že tolik poliček doma nevyužijeme a pokud je zkusíme nabídnout na Facebooku za rozumnou cenu, mohli bychom i vyřešit nějaké problémy, které nám díky lockdownu vznikly. Pověšené poličky jsme vyfotili a nabídli v několika bazarových skupinách. 

 

To jsme nečekali!

Během pár minut byli pryč a zájemců bylo tolik, že telefon nestíhal zobrazovat upozornění. Ihned jsme začali se zájemci komunikovat a vysvětlovat, že musí počkat na další výrobu. Zájemců bylo tolik, že komunikace začala být nepřehledná a my museli najít řešení. Doslova přes noc jsme založili provizorní e-shop s jedním produktem poličky a všem zájemcům jsme druhý den se strachem ztráty napsali “Pokud máte o poličky opravdu zájem, prosíme o vytvoření objednávky na nově vzniklém e-shopu, aby vyřízení Vaší objednávky bylo přehledné a my měli více času na výrobu.” Opravdu všichni zájemci objednávku vytvořili a my viděli celkový počet objednaných kusů. Po pár hodinách od spuštění bylo prodáno 89 kusů. 

Pro někoho, kdo neměl, co dělat a seděl doma ve stresu, že po několika letech podnikání bude muset hledat práci je to opravdu velké číslo!

Od té doby jsme se nezastavili. I když jsme zrovna čekali pár dnů na další materiál, bylo potřeba upravovat web, vytvořit sociální sítě, odpovídat na emaily atd.

Museli jsme překonat tolik nástrah a několikrát šlápnout do neznáma, abychom zjistili, co tam je a co to s námi udělá. Naučit se nespočet nových věcí. Ze dne na den jsme se z nezaměstnaných stali dělníky ve vlastní výrobě, obchodními zástupci, programátory, grafiky, fotografy, marketéry, logistiky, telefonními asistenty, nákupčími materiálů atd.

 

CESTA POKRAČUJE

Celý tento příběh trval od 3.11. 2020 do 3.1. 2021. Ano, to vše jsme ve dvou zvládli za dva měsíce!

Od 3.1. 2021 jsme si dali pár dní pauzu, abychom mohli všechny naše nápady ohledně Poličkárny proměnit ve skutečnost! 4.1. přišel nový vzhled e-shopu s novými produkty a nabídka se bude i nadále rozšiřovat. Chtěli bychom, abyste si na Poličkárně vždy vybrali to nejlepší pro Vás!

Tento příběh zde nekončí, ale teprve začíná!


Pokračování najdete na našich sociálních sítích.

 INSTAGRAM & FACEBOOK